KOLOROWE DNI

Zebrania Samorządu Uczniowskiego owocują różnorodnymi ciekawymi inicjatywami. Jedną z nich jest Kolor Miesiąca, który polega na tym, że w jednym wybranym dniu uczniowie ubierają się w kolor symbolizujący dany miesiąc.
 ozdobnik
image068MAJ
Żyjemy na kontynencie europejskim, jesteśmy więc Europejczykami. Od 2004 roku Polska wraz z 9 innymi krajami stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej, która 9 maja ma swoje święto. Oprócz szkolnych obchodów i uroczystości, dzień ten uczciliśmy również ubierając się w kolory widniejące na fladze Unii: ŻÓŁTY i NIEBIESKI.
ozdobnik
image162
KWIECIEŃ
 Szkolne obchody Światowego Dnia Ziemi były jednocześnie okazją do ogłoszenia tego dnia- ZIELONYM. Zieleń określana jest jako kolor nadziei. Nadziei – na szybkie wakacje, jeszcze liczne zabawy i miło spędzony czas oraz dobre oceny na świadectwach, bowiem koniec roku zbliża się wielkimi krokami.
ozdobnik
 image001
MARZEC
Kolejny miesiąc nauki trwa. Dla wielu to jeden z najbardziej oczekiwanych miesięcy w roku. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta- zaczyna się wiosna. Piękna, zielona, kwitnąca, kolorowa… Tym razem kolorem miesiąca został FIOLETOWY. To kolor krokusów, jednych z najwcześniej kwitnących wiosną roślin. Krokusy zakwitają w marcu, czasem wtedy, gdy jeszcze leży śnieg.
ozdobnik
image003
LUTY
W tym roku szkolne obchody Walentynek przypadły na piątek, 12 lutego. Tego dnia, nasi uczniowie również pamiętali o sprawieniu swoim koleżankom i kolegom walentynkowych niespodzianek. Poczta walentynkowa działała prężnie już od samego rana. Nie zabrakło kartek od tajemniczych wielbicieli.  W trakcie przerw można było usłyszeć walentynkowe piosenki a także nabyć ciekawe gadżety z oferty Szkolnego Kramiku. Pod koniec dnia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu szkolnego na wykonanie najciekawszych karnetów walentynkowych oraz na najciekawszy wiersz z okazji Dnia Zakochanych. Walentynkowy nastrój można było także odczuć patrząc na ubiór naszych podopiecznych. Dominowały kolory: czerwony, bordo i róż. Oj działo się, działo!
ozdobnik
image002
STYCZEŃ
Za oknem jasno, biało i mroźno. To dobra wróżba, bo jak mówi przysłowie: „Po styczniu jasnym i białym będą w lato upały”. Do lata jeszcze daleko, więc póki co sympatyzujemy się z zimowymi kolorami: białym symbolizującym śnieg, a także odcieniami niebieskiego kojarzącymi się z lodem.
 ozdobnik

image001

GRUDZIEŃ

I stało się! Starszy pan z białą, długą brodą ubrany w czerwoną czapkę z białym pomponikiem nie zapomniał o nas i w tym roku. Święty Mikołaj, bo o nim właśnie mowa, obdarował każdego z nas długo wyczekiwanymi upominkami. My zaś przywitaliśmy go szczerym uśmiechem i ciepłym słowem. Na naszych ubraniach natomiast widniały mikołajkowe barwy: biały i czerwony.

 

ozdobnik

image003

LISTOPAD

Kolor listopada związany z motywem przewodnim miesiąca. Główne przesłanie czarnej barwy to przede wszystkim żałoba. W polskiej kulturze kolor ten odzwierciedla tęsknotę za kimś, kto odszedł na zawsze, za etapem życia, który bezpowrotnie się zakończył. I nawet jeśli człowiek, który nosi czerń formalnie nikogo nie pochował, zakładanie takiej barwy mówi o wewnętrznym żalu i tęsknocie.
ozdobnik

P1110323

PAŹDZIERNIK

Październik obfituje w pomarańcze i brązy czyli barwy spadających liści, które dumnie prezentują uczniowie naszej szkoły.

 

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

image001

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane prezenty, które wraz z życzeniami  wręczyli pracownikom szkoły.

 

GÓRA GROSZA

obraz-0336

 

4 grudnia dobiegło końca wielkie usypywanie Góry Grosza. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że akcja cieszyła się w tym roku wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym zebrana suma, niemalże trzykrotnie wyższa niż w ubiegłych latach. To pokazuje, jak pięknie potrafimy się zjednoczyć widząc słuszny cel i jak wiele zdziałać. Za Wasze zaangażowanie, włożony trud i każdy grosik- bardzo dziękujemy!

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 image007Klasa V włączyła się aktywnie w ogólnopolską wrześniową akcję „Sprzątanie świata”. Zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyliśmy w okolice szkoły z myślą, że teren jest czysty, a działanie nasze będzie zbyteczne. Tymczasem doświadczyliśmy dużego rozczarowania. Nasze myślenie szybko okazało się błędne. Uzbieraliśmy sześć worków śmieci, które zalegały wzdłuż drogi. No cóż wydawałoby się, że kultura ekologiczna Polaków jest już na wyższym poziomie. W szkole kształcenie postaw proekologicznych uczniów wpisuje się w działania edukacyjne i wychowawcze.  Pozostaje zadać sobie pytanie co z kształtowaniem postaw ekologicznych dorosłych?
image001
image005
image012
image013image015
image002

 1,137 total views,  3 views today