W Małej Strażnicy „OGNIK”

image002Niezwykle ciekawym i ważnym wydarzeniem ostatnich dni był pobyt przedszkolaków w salce edukacyjnej „Ognik” w Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. Wizyta w strażnicy wpisuje się w realizację szkolnego programu wychowawczego oraz profilaktyki i miała na celu zwiększenie skuteczności działań na rzecz bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Podczas zajęć edukacyjnych ze strażakami najmłodsi poznali różnorodne aspekty ich pracy, dowiedzieli jak bezpiecznie mieszkać, powiadamiać służby ratownicze oraz udzielać pierwszej pomocy. Nie był to jednak tylko wykład pełen teorii , ale spotkanie oparte ma działaniu uczniów. Na potwierdzenie znakomitej sprawności fizycznej i bardzo dobrej znajomości zasad bezpieczeństwa każdy uczeń otrzymał dyplom DZIELNEGO MAŁEGO OGNIKA.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii.

Byliśmy w Jaskini Solnej

image099Ciemność, nietoperze, grotołaz, grota, stalaktyty – to najczęściej powtarzające się skojarzenia ze słowem „jaskinia”. Jednak naszym najmłodszym uczniom, z racji wizyty w Jaskini Solnej w Siemiatyczach, jaskinia kojarzyć się będzie również z solą. Ale wcale nie było tam ciemno, zimno i nieprzyjemnie, lecz wręcz przeciwnie: kolorowe zabawki, piasek solny, świeże powietrze. Ten specyficzny mikroklimat działał  na umysł i ciało niezwykle kojąco. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie, pani Elwira Tatarczuk i Renata Gierasimiuk.

Jesteśmy przekonani, że niejedno dziecko odwiedzi to miejsce ponownie, tym razem z rodzicami.

Zdjęcia z seansu w grocie solnej w fotogalerii

Z wizytą w Bibliotece Miejskiej w Siemiatyczach

image006Na początku grudnia uczniowie klasy I oraz przedszkolaki z naszej szkoły gościli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach. Dla wielu uczniów był to pierwszy kontakt z tym miejscem. Jednak byli i tacy, którzy są częstymi bywalcami Biblioteki, bowiem już są jej czytelnikami. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali fragmentów książek oraz prezentacji o Kubusiu Puchatku oraz obejrzeli książeczki o Bożym Narodzeniu.

Wizyta w bibliotece miejskiej to jedna z  wielu inicjatyw podejmowanych w celu urzeczywistnienia słów naszej noblistki Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. 

image005image004image003image002image001

 

 

 

 

Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo, troszeczkę!

image001Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka, odgrywa kontakt z książką. Rozwija wrażliwość i wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.

Rozumiejąc i doceniając rolę książek, z inicjatywy Pani Elwiry Tatarczuk, wychowawczyni oddziału przedszkolnego, cyklicznie od ubiegłego roku,  organizowane są akcje czytania książek przez rodziców. To inicjatywa warta propagowania z wielu powodów. Zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców to wyjątkowe chwile. Dzieci z niecierpliwością czekają na swoich najbliższych i są z nich bardzo dumne. W większości lektorkami są mamy, ale tatusiowie również z większą odwagą czytają swoim pociechom. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Adama Jakimczuka, taty Gabrysia, który po raz drugi aktywnie włączył się do akcji.

Zapraszamy również pozostałych, niezdecydowanych rodziców. Zobaczcie podziw i dumę w oczach pociech. Budujcie relacje z dziećmi na różnych płaszczyznach.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

DSC_0242Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś! Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Wtorek 24.listopada to jedyny dzień w roku, kiedy zabawkę mogliśmy, a nawet powinniśmy, zabrać ze sobą do szkoły. Miś mały czy duży, kolorowy czy szary- nie jest istotne. Ważne, że tego dnia Miś był z nami w szkole. Dzień ten przepełniony był zabawą, konkursami, wierszami i śpiewem. Nie zabrakło też słodkiego, ulubionego przez misie, poczęstunku.

W sali zabaw

image004

 

Niezapomniane chwile spędziły przedszkolaki w sali zabaw „Młynek” w Siedlcach.

Więcej zdjęć w fotogalerii.

 1,139 total views,  2 views today