Realizacja programu "Przeszłość ocalić od zapomnienia"

Nasze występy

Do strony głównej | Powrót | Do galerii


Notatka w prasie regionalnej "Kurier Siemiatycki"

,,Przeszłość żyje w nas"

O potrzebie pielęgnowania dawnych tradycji i zwyczajów nie należy nikogo przekonywać. Powinniśmy z troską chronić to wielkie dziedzictwo kulturowe.
W ramach szkolnego programu pod hasłem ,, Przeszłość ocalić od zapomnienia" dnia 23 lutego uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej w Tołwinie zaprezentowali w ZOL w Bacikach Średnich, w Domu Opieki Społecznej w Siemiatyczach oraz grupie młodzieży z terapii zajęciowej przy Klasztorze Sióstr Karmelitanek w Siemiatyczach dwa przedstawienia na motywach baśni ,,Pani Zamieć" i ,,Kopciuszek". W sztukach o moralizatorskiej treści wykorzystano pamiątki z przeszłości naszego regionu - kołowrotek, wrzeciona, maselnicę, żelazko, naczynia oraz pięknie wyszywane serwety i obrusy. Wszystkie eksponaty pochodzą z terenu okolicznych wsi: Tołwin, Baciki, Kajanka i są darem mieszkańców, którym bliska jest idea ,,Ocalmy od zapomnienia". Autorami programu są: Mirosława Marczuk, Eugeniusz Dul i Eliasz Marczuk.

Mirosława Marczuk.


Z wizytą w ZOL w Bacikach Średnich

Dnia 23.02.2007 roku uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Tołwinie odwiedzili Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Bacikach Średnich. Gościnnie zaprezentowali podopiecznym dwa przedstawienia na motywach baśni ,,Pani Zamieć", ,,Kopciuszek". W sztukach o moralizatorskiej treści i ciekawej scenerii wykorzystano eksponaty historyczne takie jak : kołowrotek, wrzeciona, maselnicę, naczynia, pięknie wyszywane serwety i obrusy i wiele innych. Przedstawienia przyjęto z uznaniem i radością.

Przygotowanie inscenizacji i opieka w czasie wyjazdu - Mirosława i Eliasz Marczuk.


II wizyta w ZOL w Bacikach Średnich

W ramach współpracy dnia 23 maja 2007 r. w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Bacikach Średnich uczniowie klas IV - VI SP w Tołwinie pod kierunkiem nauczycieli: Mirosławy Marczuk i Eliasza Marczuk zaprezentowali podopiecznym program artystyczny pt. "My - Wam". Repertuar obejmował: przedstawienie na motywach baśni pt. "Dwie wróżki" w wykonaniu uczniów klasy IV oraz wiązankę utworów muzycznych w wykonaniu uczniów klasy V i VI. Uczniowie zwiedzili teren ośrodka, poznali jego historię i ciekawą architekturę.

Przygotowanie i opieka w czasie wyjazdu - M. i E. Marczuk.


Z wizytą w PDPS w Siemiatyczach

Dnia 20 czerwca 2007 r. uczniowie klas IV - VI SP w Tołwinie pod kierunkiem nauczycieli Mirosławy Marczuk i Eliasza Marczuka zaprezentowali w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach sztukę pt. "Dwie wróżki" oraz wiązankę piosenek ludowych. Dzieci miały okazję poznania historii obiektu, w którym aktualnie znajduje się PDPS.

Do strony głównej | Powrót | Do galerii