DLA NIEPODLEGŁEJ

Biegi Niepodległości to jedno z wielu działań, jakie podjęła nasza szkoła dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Co prawda nie był to bieg wzdłuż granic Polski, jednak poważne podejście i duże zaangażowanie uczniów było godne podziwu. Każdy lubi wygrywać, stąd rywalizacja była zacięta, a uczniowie dali z siebie wszystko.

14 PAŹDZIERNIKA

Piątkowy dzień dostarczył całej społeczności szkolnej mnóstwa radości, uśmiechu, zabawy i serdeczności. Wszystko to za sprawą ślubowania pierwszoklasistów oraz uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela. Część artystyczna przedstawiająca lekcje szkolne w krzywym zwierciadle oraz moda dla nauczycieli (może ktoś z nauczycieli przeniesie ją na grunt szkolny) rozbawiły zgromadzoną publiczność. Ale było też poważnie i dostojnie. W obecności Pani Dyrektor, kadry pedagogicznej, zaproszonych gości i zebranych uczniów oraz Rodziców, pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Tołwinie.  Podziękowania i życzenia dla nauczycieli, drobne upominki oraz gromko wyśpiewane „Sto lat” zakończyły uroczystość.

Szkolny Dzień Uśmiechu !

Spotkanie z Policjantem

Bezpieczeństwo w drodze do szkoły, na terenie szkoły oraz poza lekcjami to główna tematyka poruszana na spotkaniu uczniów z aspirantem Tomaszem Szepietowskim, dzielnicowym Gminy Siemiatycze. Uczniowie zostali pouczeni o konieczności noszenia elementów odblaskowych, w tym kamizelek. Dzielnicowy zwrócił uwagę na sprawność rowerów i jego niezbędne wyposażenie. Przypomniał podstawowe zasady poruszania się po drogach. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, jednak nie dotyczyły one tematyki bezpieczeństwa a wyposażenia służbowego i pracy zawodowej policjanta. Ciekawość uczniów została zaspokojona, bowiem pytaniom i odpowiedziom nie było końca…No może niezupełnie, bo drastycznie przerwał je dzwonek.

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

Wszystkim uczniom życzymy radości ze zdobywania wiedzy a nauczycielom satysfakcji z pracy !

 43,035 total views,  5 views today