Kolor miesiąca … powraca !

W związku z dużym entuzjazmem z jakim społeczność szkolna przyjęła w ubiegłym roku akcję „Kolor miesiąca”, Samorząd Uczniowski jednogłośnie zadecydował o kontynuacji tego zwyczaju. Każdy miesiąc zostanie więc ponownie okrzyknięty miesiącem koloru. Jakiego? O tym będzie można dowiedzieć się wnikliwie obserwując gazetkę samorządową znajdującą się obok klasy VI. Październik kojarzy nam się przede wszystkim z jesienną aurą. Dlatego, próbując ją odzwierciedlić, postanowiliśmy ubrać się w kolory spadających liści.

image001

Uśmiechnij się !

Dziś piątek, a to już wystarczający powód, żeby się uśmiechnąć – powoli można już myśleć o nadchodzącym weekendzie. Ale dziś uśmiechamy się nie tylko dlatego. 7 października obchodzimy bowiem Światowy Dzień Uśmiechu!

Te radosne święto obchodzone jest od 1999 roku. Światowy Dzień Uśmiechu wymyślił Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. Takimi też naklejkami Samorząd Uczniowski obdarował dziś każdego ucznia naszej szkoły. Dzień ten był również świetną okazją do wyboru najpiękniejszego uśmiechu w szkole, spośród zdjęć dostarczonych przez dzieci. Decyzją większości, wygrały Agnieszka Pytel i Amelia Kapelko. Jednak nie o wygraną dziś chodziło. Uczestnicy konkursu swoim gestem chcieli w końcu pokazać, że uśmiech jest darem, którym możemy obdarować drugiego człowieka i nic nas to nie kosztuje.

Jak powszechnie wiadomo, warto się przecież uśmiechać. Śmiech to nie tylko zdrowie, pomaga też lepiej radzić sobie ze stresem i czyni cuda w sytuacjach kłopotliwych. Dlatego Światowy Dzień Uśmiechu powinniśmy obchodzić obowiązkowo, nie tylko dziś, lecz przez cały rok!

Martyna Łobodzińska

 

 1,948 total views,  1 views today