Byliśmy w „ANDYLAND” 

W październikowe przedpołudnie starszaki i „Krasnoludki” odwiedziły magiczne miejsce „Andyland”. Pobyt w krainie zabaw to znakomity sposób na wesołe i całkowicie bezpieczne wypełnienie czasu naszych dzieci.  Tutaj miały okazję aktywnie spożytkować swoją energię, ćwiczyć koordynację wzrokowo – ruchową, umiejętności manipulacyjne oraz integrować się z rówieśnikami. Dla naszych maluszków to pierwszy, grupowy wyjazd poza mury szkoły. Były dzielne! A jak się bawiły? Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Duży czyta małemu! 

„Upowszechnienie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży” znalazło się wśród najważniejszych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017.Pani minister w swojej wypowiedzi przypomina, że nauczyciele i rodzice powinni stwarzać dzieciom i młodzieży jak najwięcej przestrzeni do kontaktu z książką.  Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom w naszej szkole już od poprzedniego roku szkolnego jest realizowany projekt : DUŻY CZYTA MAŁEMU”. W ubiegłym roku dzieciom czytali rodzice najmłodszych uczniów oddziału przedszkolnego. W tym roku szkolnym będą to osoby wykonujące różne zawody i zajęcia lub pełniące różne funkcje.

Pierwszym gościem była pani MARTA RYPINA funkcjonariuszka Straży Granicznej. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Trzy świnki” a następnie mogły dowiedzieć się na czym polega jej odpowiedzialna, czasami wręcz niebezpieczna praca.  Od dziś wiedzą też jak wygląda mundur strażnika granic Polski !

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły. Była to bardzo atrakcyjna lekcja…. czytania. Już niebawem następny gość…

 

Koronowane głowy naszych „Krasnoludków”

Być może zastanawiacie się skąd i dlaczego korony na głowach naszych maluchów. Już spieszymy z wyjaśnieniem… Tak został uczczony Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, przypadający na 20 września a ustanowiony przez Sejm w 2013 roku. „Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka” – czytamy w uchwale. Jednocześnie Sejm wyraził przekonanie, że wpisanie tej daty do kalendarza przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

Witamy przedszkolaków !

Zgodnie z zapowiedziami Wójta Gminy Siemiatycze oraz dzięki staraniom Dyrektor Szkoły w Tołwinie w naszej szkole została utworzona przedszkolna grupa maluchów. Nasze maluszki to dziewięcioro dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat. U nas otoczone są troskliwą opieką  nauczycielki pani Pauliny Demczuk oraz opiekunki pani Iwony Zgiet. Dużą wartością prowadzonego oddziału  jest niewielka liczebność oraz brak  podziału na grupy wiekowe. Daje to szanse na indywidualne zajęcie się każdym dzieckiem. Taka praca umożliwia skuteczniejszą pomoc w rozwoju intelektualnym. Brak podziału wiekowego stwarza warunki zbliżone do klimatu rodzinnego. Jest to przecież naturalne, że młodsze dzieci bardzo często wzrastają razem z młodszą lub starszą siostrą i bratem. Naszym głównym celem jest zapewnienie najmłodszym dzieciom bezpieczeństwa, by każde poznało swoje możliwości, nauczyło się postaw społecznego życia w grupie, dawało sobie radę w różnych sytuacjach problemowych i stopniowo osiągało coraz wyższy stopień samodzielności zarówno w samoobsłudze jak i toku myślenia. Planowane jest prowadzenie różnorodnych dodatkowe zajęcia dydaktyczne, które pozwolą na odkrywanie oraz rozwój zainteresowań i talentów dziecka.

Zrobimy wszystko, by dziecko czuło się jak w rodzinnym domu.

 

 46,245 total views,  5 views today